החלפת צנרת בבית

במבנים בהם קיימת תשתית אינסטלציה ישנה עשויים הדיירים לסבול מבעיות תכופות בצנרת המים ובקווי הביוב. בעבר היה נהוג להתקין צנרת מברזל, עם השנים הצנרת סובלת מחלודה, מסדקים, מנזילות ומפיצוצי צנרת. אינסטלטור מקצועי מסוגל לתקן את הבעיה, אך כאשר סובלים מבעיות בצנרת בתדירות גבוהה מומלץ לבצע החלפת צנרת בבית כדי ליהנות מפתרון יעיל לאורך זמן, משקט נפשי ומאיכות חיים גבוהה יותר.

חברת "ניקוזים" מתמחה בכל עבודות האינסטלציה, החברה מספקת פתרונות מתקדמים ואיכותיים ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים. חשוב לדעת כי חברת "ניקוזים" מציעה שירותי אינסטלטור באזור המרכז והסביבה מסביב לשעון, 24/7, גם בשבתות ובחגים. בין השאר החברה מציעה שירותי תיקון או החלפת צנרת מים וביוב, עבודות אינסטלציה בגובה, תיקון נזילות, תיקון והתקנת ניאגרות סמויות, תיקון ותחזוקת מערכות סולאריות ועוד.

למה לחכות? חייגו עכשיו:

מתי כדאי לבצע החלפת צנרת בבית?

החלפת צנרת ביוב ומים נחשבת לעבודה מורכבת ויקרה, עם זאת חשוב לדעת כי כיום יש צינורות מים וביוב חדשים באיכות גבוהה בהרבה בהשוואה לצנרת הישנה ממתכת. הצנרת החדשה אינה מחלידה ולא סובלת מאבנית, היא עמידה למשך שנים ארוכות, קל לתקן אותה ללא צורך בחפירות והרס רב, והיא מותאמת לאורח החיים המודרני.

חשוב להזמין אינסטלטור מקצועי, מומלץ ואמין כדי לבצע את העבודה, יש לתכנן את המערכת החדשה ולהתקין צנרת איכותית העומדת בתקנים המחייבים. החלפת צנרת בבית אינה עניין של מה בכך, לרוב נהוג להחליף את הצנרת הישנה כאשר סובלים מבעיות כמו נזילות, פיצוצי צנרת וסתימות בתדירות גבוהה, או במהלך שיפוץ מקיף של הנכס.

החלפת צנרת בבית

אמנם, יש שיטות חדשות ומתקדמות לתיקון צנרת ישנה, אך כאשר האינסטלטור ממליץ על החלפת צנרת ביוב ומים מומלץ להקשיב לו בגלל ניסיונו הרב וכדי להימנע מבעיות חוזרות ונשנות בצנרת. יש לזכור כי צנרת ביוב ומים שגילה מעל 15 שנה אינה מתאימה לאורח החיים כיום, כמו כן הצנרת הישנה סובלת מבלאי טבעי, מהצטברות אבנית, שומנים ופסולת בדפנות הצנרת, מסדקים, משחיקת גומיות ומחיבורים רופפים.

צנרת מים מומלצת

בעל מקצוע מומחה יחליף את צנרת המים הישנה בצנרת SP, פקסגול, מגולוונת או נחושת. אינסטלטורים רבים מעדיפים לעבוד עם צנרת SP בגלל נוחות העבודה ומהירות ההתקנה. צנרת SP נחשבת לאיכותית ועמידה, היא עשויה מחומר פלסטי עמיד המשוריין ברשת אלומיניום, כאשר החיבורים בין מקטעי הצנרת עשויים מפליז. צנרת SP אינה צוברת אבנית ולא סובלת מקורוזיה, קל לתקן אותה ולשנות ולהוסיף נקודות מים בכל שלב.

צנרת פקסגול נחשבת לעמידה במיוחד, מורכבת מפלסטיק קשיח ופוליתילן, היא עמידה בפני לחצים וטמפרטורות קיצוניות, קל לשלוף את הצינור מהשרוול על מנת לתקן נזילות ללא צורך בחפירות וקידוחים. צנרת פקסגול אינה סובלת מהצטברות אבנית ומקורוזיה, במקרה של נזילה אין רטיבות כי המים זורמים החוצה דרך השרוול.

צנרת ביוב מומלצת

החלפת צנרת ביוב מחייבת תכנון מקדים, ידע וניסיון, כלי עבודה וציוד מקצועי, שיטות עבודה מתקדמות וחומרי גלם מתאימים. יש בשוק מגוון סוגים של צנרת ביוב, ביניהם צינורות פלסטיים לשימוש פנימי או חיצוני באיכויות שונות, צינורות פלסטיים משופרים הנחשבים למומלצים יותר (לדוגמה צנרת גבריט), צנרת יצוקה מבטון וסוגים נוספים.

החלפת צנרת ביוב ומים מחייבת גם שיפועים נכונים לצנרת מי הדלוחין אחרת מסתכנים בזרימה אטית של השפכים, בהצפות דרך קופסאות הביקורת ופתחי הביוב ברצפה ובתקלות שונות המחייבות תיקון מהיר ויעיל שעלותו עשויה להיות גבוהה.
אין להתפשר בנושא החלפת צנרת מים בבית וצנרת ביוב, לכן חשוב לפנות לחברה מובילה ואמינה המתמחה בעבודות אינסטלציה מורכבות. יש לחתום על חוזה עבודה מסודר הכולל פירוט אודות חומרי גלם והעבודה, לו"ז, אחריות ומחיר ידוע מראש.

שירות ע"י צוות מיומן 24 שעות ביממה!

אזורי שירות נוספים: