תיקון מערכת סולארית

מערכת סולארית לחימום מים מתאימה במיוחד למדינות שטופות שמש כמו ישראל, למעלה מ-90% ממשקי הבית בארץ משתמשים בדוד שמש הכולל קולטנים, לחימום המים בדירות ובבתים פרטיים. החוק בישראל מחייב את הקבלנים להתקין מערכת סולארית בבניינים חדשים עד שמונה קומות, ישנן מערכות חדשניות ואיכותיות המיועדות לחימום מים בכמות גדולה עבור בתים משותפים, בתי מלון והארחה, בריכות שחייה, מתקני נופש ופנאי ועוד.

חברת "ניקוזים" מתמחה בכל עבודות האינסטלציה ומציעה שירותי חירום מסביב לשעון, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, גם בשבתות ובחגים. החברה מתמחה בין השאר בהתקנה ותיקון מערכת סולארית לחימום מים, החברה מציעה גם שירותי תחזוקה למערכות מאולצות בהן יש הפרדה בין המים הנמצאים בקולטים למים במעגל הצריכה. כמו כן, חברת "ניקוזים" מציעה עבודות אינסטלציה בגובה, איתור ותיקון נזילות, תיקון פיצוצי צנרת, שאיבת הצפות בבית, תיקון והתקנת ניאגרות סמויות, החלפת צנרת ועוד. לחברה צוות מקצועי ומוסמך, ניסיון עשיר וציוד מתקדם לביצוע כל העבודות.

למה לחכות? חייגו עכשיו:

מערכת סולארית כפתרון יעיל וחסכוני

מערכת סולארית מרכזית לבית משותף נחשבת לפתרון החסכוני והמתאים ביותר למדינה שטופת שמש, הדיירים זוכים למים חמים באופן שווה, כאשר המערכת גם אסתטית יותר מאחר ועל הגג מתקינים רק חוות קולטי שמש ללא דודים. עם זאת, חשוב לציין כי עלות התקנת מערכת סולארית מרכזית גבוהה יותר בהשוואה להתקנת מערכת סולארית אישית לכל דייר (דוד שמש וקולט), אך המערכת המרכזית יעילה יותר ויכולה לתפקד לאורך שנים ארוכות ללא בעיות קשות, כל עוד מקפידים על תחזוקה שוטפת על ידי אנשי מקצוע מיומנים.

תיקון מערכת סולארית

תיקון מערכת סולארית ותחזוקה שוטפת

מערכת סולארית במעגל פתוח כוללת דוד שמש וקולט תואם, המערכת מיועדת למדינות כמו ישראל בהן האקלים נוח, ימים רבים שטופי שמש והטמפרטורות מעל האפס. מערכת במעגל פתוח נחשבת לפשוטה יחסית ומהווה פתרון מעולה וחסכוני לדיירים, במרבית הבתים בישראל מותקנת מערכת במעגל פתוח, כל דייר אחראי על תיקון מערכת סולארית ותחזוקת המערכת שלו.

מערכת סולארית במעגל סגור כוללת דוד עם מחליף חום ייעודי וקולט תואם, המערכת מתאימה לאזורים בארץ בהם הטמפרטורה יורדת מתחת לאפס או למקומות בהם המים קשים ומלאים באבנית. במערכת במעגל סגור יש הפרדה בין המים הנמצאים בקולט ובמחליף החום לבין המים הנמצאים בשימוש, לכן ניתן להוסיף בקולט חומר נגד קיפאון כדי לאפשר חימום מים יעיל גם כאשר הטמפרטורה מתחת לאפס.
במבנים בהם לא ניתן להרכיב מערכות סולאריות פשוטות נהוג להתקין מערכת ביתית מאולצת, סגורה או פתוחה. המערכת מתאימה במקרים בהם יש מרחק גדול בין קולט השמש לצרכן ובמקרים בהם יש אפשרות להתקין את דוד השמש רק במיקום נמוך מהקולט, לכן אין אפשרות להבטיח פעולה תקינה של התרמו-סיפון.

החוק מחייב כיום להתקין מערכות סולאריות מאולצות בבתים משותפים, המערכת כוללת קולטים המותקנים על הגג בהתאם למספר הדיירים בבניין, מערכת צינורות סגורה, לוח פיקוד ובקרה, וסתים ייעודיים, מחליף חום וצובר מים גדול או הרבה דודים. חשוב לבצע לפחות פעם בשנה תחזוקה של מערכת סולארית מאולצת בבתים משותפים, התחזוקה כוללת שטיפת צנרת בלחץ מים גבוה כדי לנקות חלודה, חול, אבנית ולכלוכים המצטברים עם הזמן, כמו כן תפקידו של האינסטלטור לשטוף את זכוכיות הקולטים ולוודא כי לא נכנס אוויר למערכת, כניסת אוויר עשויה לגרום לדוד לא להתחמם.
בבניינים משותפים בהם מותקן מאגר מים על הגג כדאי לבצע חיטוי פעם בשנה יחד עם תחזוקת המערכת הסולארית. את החיטוי רשאי לבצע רק אינסטלטור מוסמך ומנוסה, יש לרוקן את הבריכה, לנקות את התחתית והדפנות מלכלוכים שהצטברו במשך הזמן, ולבצע שטיפה יסודית.

שירות אמין ומקצועי 24/7!

חלק מאזורי השירות שלנו:

  • אינסטלטור ביפו
  • אינסטלטור בהרצליה
  • אינסטלטור ברמת השרון