התקנת סילוקית

שינויים במבנה, שיפוצים במיוחד בכל הקשור באינסטלציה, עשויים להיתקל בבעיה קשה. בעיה שמונעת מהשפכים או מהמים לזרום ולצאת באופן תקין דרך מערכות הביוב והצנרת הקיימת (או החדשה, שמתקינים). יש לכך פתרון שנקרא התקנת סילוקית. נסביר להלן במה בדיוק מדובר, כיצד המתקן הזה פועל ומהי חשיבותו. 

מהי סילוקית?

לא בכל מקרה שבו המים לא יורדים בשירותים או שיש הצפה בבית, הפתרון יהיה על ידי התקנת סילוקית. כדי להבין אם נחוץ לכם פתרון שכזה, נסביר בקצרה מהי הסילוקית. מדובר למעשה בסוג של משאבה. היא נועדה להתחיל לפעול ללא מגע יד אדם, אלא ברגע שהיא מזהה שיש צורך לפנות מים שירדו בכיור, מים שיוצאים ממכונת הכביסה, מדיח הכלים, מקלחת או ביוב שאמור לזרום הלאה, דרך האסלה ודרך צינורות הביוב. המשאבה מוגדרת להתחיל לפעול באופן אוטומטי, כאשר כמות המים (או הביוב) ולמעשה הנפח, עולים מעל סף מסוים. את הסף הזה יש לקבוע ולתאים לפי הצורך, סוג המתקן (מדיח, מכונת כביסה, שירותים) ומאפיינים נוספים.

מתי צריך להתקין סילוקית?

אחרי שהבנו במה מדובר, כעת נסביר מתי נדרשת התקנת סילוקית. ככלל, היא נדרשת בכל מצב שבו לא קיים שיפוע מספק בצנרת הביוב, המפנה מים מיותרים לאחר השימוש או שפכים. הצנרת, חשוב לומר, תמיד מתוכננת כך שיש שיפוע שמאפשר זרימה במורד הצינור. כלומר, כוח המשיכה אחראי לפינוי של השפכים המיותרים. אבל, יש מצבים שבהם, השיפוע הזה לא קיים כלל או, בדרך כלל, איננו מספק בכדי "לדחוף" החוצה את השפכים או המים "המשומשים". 

שיפוע בלתי מספיק בצנרת לא נוצר, על פי רוב בגלל כשל תכנוני. בהקמה של בית או כל מבנה, הצנרת מתוכננת בדרך כלל על ידי אנשי מקצוע רבי ניסיון. שיפוע לא מספק נוצר למשל כאשר מבצעים שינוי במבנה קיים. למשל, אם מוספים יחידת שירותים חדשה. אם משפצים ומתקינים מקלחת בחדר שבעבר שימש לצורך אחר. במיוחד, קורה הדבר כאשר מפצלים מבנה ליחידות דיור שונות או כאשר מסבים קומת מרתף ליחידת דיור, משרד, בית מלאכה או קליניקה. 

נציין כי סילוקיות צריכות להיות מותאמות למכשיר או למתקן ספציפי וכן לאורך הצינור שאליו הן מחוברות. משאבה חזקה יותר תידרש כאשר השיפוע מינימלי או כאשר אורך הצנרת שדרכה זורמים המים או השפכים שמפנים, ניכר יותר.

התקנת סילוקית רק על ידי איש מקצוע מנוסה

לא כל אינסטלטור יודע, מכיר ובקיא בכל הקשור עם התקנת סילוקית לשירותים, מקלחת, מדיח כלים, כיורים וכדומה, לא מתפשרים על התקנה חפוזה. מדובר בעניין חשוב מכדי להניח אותו בידי מישהו חסר ניסיון. רק תארו לעצמכם להשקיע כסף רב בשיפוץ מבנה, התקנת שירותים או מקלחת, רק בכדי לגלות בסופו של דבר שאין זרימה. שאי אפשר לחבר מדיח כלים תקין או שירותים פעילים. פתרונות יעילים – בליווי חברת ניקוזים!

לקבלת מידע נוסף על התקנת סילוקית צרו איתנו קשר: 054-800-6628