תיקון סילוקית

סילוקית הינה משאבה מיוחדת, אשר חיונית להתקנה כאשר הצנרת לא יכולה לפנות היטב מים אפורים או ביוב. זה קורה בדרך כלל כאשר מוסיפים נקודות מים או ביוב, באופן שלא ניתן לתכנן שיפוע מיטבי בצנרת. וכמו כל משאבה, מגיע הרגע שבו תיקון סילוקית הינו הכרחי. יש כמה דגשים חשובים לעניין התיקון, שכדאי לכם להכיר. הבינו כל מה שצריך לדעת על התיקון ומי צריך אותו, מדוע לא לדחות את התיקון (או ההחלפה) ומה עוד להביא בחשבון, כאשר מכניסים את איש המקצוע ומתחילים בעבודה.  

תיקון סילוקית: מי צריך את זה?

מי בדרך כלל זקוק לשירות של תיקון סילוקית: לרוב אלה יהיו בעלי נכסים שבהם הוסיפו למשל כיורים וברזים, מקלחות או תאי שירותים. הוספה שנדרשה עקב שינוי בשימוש המבנה, הכנסת דיירים חדשים וכדומה. לדוגמא אם מתקינים שירותים בקומת מרתף, נדרשת המשאבה שתוכל לפנות את המים הדלוחים, כלפי מעלה, אל רשת הביוב המקומית, מחוץ למבנה. לאחר זמן, כאשר המשאבה התקלקלה או נפגמה, יש צורך להזמין תיקון. כך גם אם הוסיפו שירותים במשרד גדול או אם התקינו מטבחון או מקלחון או מדיח כלים, שנמצא בנקודה מרוחקת יחסית מהצנרת הראשית.  

תיקון לא דוחים

בדומה לכל טיפול באינסטלציה, את התיקון כדאי לבצע כמה שיותר מהר. השתהות בעניין זה עלולה לגרום צרות צרורות. למשל הצפות וריחות לא נעימים. גם אם הספיקה של הסילוקית יורדת אבל איכשהו היא עדיין עובדת, לא כדאי להמר. מזמינים איש מקצוע כמה שיותר מהר! אתם לא רוצים לסבול מנזקי הצפה או מתלונות של שכנים או דיירים שלכם. תחזוקה ותיקונים, בזמן וללא דחיות.

מה יש להביא בחשבון בעת התיקון?

לפני שמבצעים את התיקון עצמו, מומלץ להביא בחשבון כמה דברים (אפשר להתייעץ בנושא עם איש המקצוע). 

  1. האם התיקון בכלל כדאי – לעיתים מתברר שהסילוקית ניזוקה כך שלא כדאי להשקיע בתיקון ועדיפה החלפה. לדוגמא תיקון סילוקית שכבר תוקנה מספר פעמים בעבר, יתכן שזה פחות כדאי. 
  2. יכולת הניקוז – כל סילוקית ניכרת ביכולת ספיקה או ניקוז. כאשר מבצעים את התיקון, יש להבטיח שגם לאחר מכן, יישאר אותו כושר ניקוז רצוי. 
  3. זיהוי סוג התקלה – היעזרו באיש מקצוע מנוסה, אשר מכיר היטב את אופן הפעלת הסילוקית, המבנה שלה והתקלות האפשריות. דוגמא לאיש מקצוע מעולה, הוא מגיע אליכם עם כל הציוד, חלפים וכלי עבודה, מוכן מיד להתחיל בתיקון. 
  4. כך תקבלו תיקון מהיר – וודאו מראש עם איש המקצוע שמגיע אליכם שהתיקון יתבצע כמה שיותר מהר. נסו לקבל לוח זמנים או לפחות הערכה קרובה למציאות. כמובן שכאשר ישנה מורכבות מיוחדת, הטיפול עשוי מעט להיות ארוך יותר. עם זאת, כאשר עומדים על כך, איש מקצוע יוכל להעריך מבעוד מועד בתוך כמה זמן תתבצע העבודה כולה.

זקוקים לייעוץ בנוגע לתיקון סילוקיות? צרו איתנו קשר